Przedszkole nr 426 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: https://www.przedszkole426.pl

Data publikacji strony internetowej: 8.06.2017 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 30.08.2019 r.

Status pod względem zgodności z ustawą Niniejsza strona internetowa jest częściowo zgodna, z powodu niezgodności wymienionych poniżej.

Treści niedostępne:

brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków, nie wszystkie dokumenty dokumenty PDF są poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących, elementy strony wymagają zwiększenia kontrastu, serwis nie jest w pełni rozpoznawany przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA, Elementy nagłówków nie pojawiają się w kolejności malejącej.

Wyłączenia:
mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Zaliczone audyty: 21 na podstawie raportu Lighthouse

Atrybuty [aria-*] odpowiadają swoim rolom
Dokument <body> nie zawiera atrybutu [aria-hidden="true"]
Elementy [aria-hidden="true"] nie zawierają elementów podrzędnych, które można zaznaczyć
Elementy [role] mają wszystkie wymagane atrybuty [aria-*]
Elementy z atrybutem ARIA [role], których elementy podrzędne muszą zawierać określony atrybut [role], mają wszystkie wymagane elementy podrzędne.
Elementy [role] znajdują się wewnątrz wymaganych elementów nadrzędnych
Wartości [role] są prawidłowe. Role ARIA muszą mieć prawidłowe wartości, by poprawnie realizować funkcje ułatwień dostępu.
Atrybuty [aria-*] mają prawidłowe wartości
Atrybuty [aria-*] są prawidłowe i nie ma w nich literówek
Strona zawiera nagłówek, link pomijający lub region orientacyjny
Kolory tła i pierwszego planu mają wystarczający współczynnik kontrastu
Dokument zawiera element <title>
Atrybuty [id] aktywnych elementów, które można zaznaczyć, są unikalne
Element <html> ma atrybut [lang]
Element <html> ma prawidłową wartość atrybutu [lang]
Elementy graficzne mają atrybuty [alt]
Linki mają wyróżniające je nazwy
Listy zawierają tylko elementy <li> i elementy skryptowe (<script> i <template>).
Elementy list (<li>) znajdują się wewnątrz elementów nadrzędnych <ul> lub <ol>
W elemencie <meta name="viewport"> nie jest używany atrybut [user-scalable="no"], a atrybut [maximum-scale] ma wartość nie mniejszą niż 5.
Żaden element nie ma wartości atrybutu [tabindex] większej niż 0

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 30.03.2020
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Dyrektor Marzena Kierzkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 665 05 63.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Przedszkole nr 426 "Kraina Odkrywców" w Warszawie stanowi budynek piętrowy, wolnostojący, otoczony z dwóch stron ogrodem. Wejście do budynku znajduje się bezpośrednio od strony ulicy. Przedszkole objęte jest monitoringiem wizyjnym. Monitoring obejmuje teren wokół placówki: zewnętrzne ciągi piesze prowadzące do budynku oraz wewnętrzne ciągi komunikacyjne. Na ogrodzonym parkingu wewnętrznym są wydzielone dwa miejsca parkingowe. Na parkingu przed budynkiem znajduje się jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Osoby uprawnione mają prawo wstępu z psem asystującym. Pracownicy przedszkola nie posiadają kompetencji w zakresie języka migowego. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Budynek posiada windę dostosowaną do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich. Wszystkie pomieszczenia i korytarze są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, w budynku i od strony ogrodu przedszkolnego znajdują się toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Aktualnie trwają prace nad:
konwersją wszystkich plików PDF do wersji dostępnych cyfrowo;
wprowadzeniem wersji tekstowej oraz wersji o zwiększonym kontraście dla osób słabowidzących.